izmir escort bayan

Web siteleri için hit (ziyaretçi) arttırma yöntemleri


Web sitesi ziyaretçi arttırmak için neler yapabilirim? O kadar çok emek harcayıp olabileceğinin en güzeli bir web sitesi tasarladınız ve bir türlü ziyaretçi çekemiyor günlük en fazla 20 30 civarlarında hit elde ediyorsanız. Sizlere madde madde neler yapmanız gerektiğini anlatacağım. Anlatmadan önce makalemin başında şu husustan bahsetmek istiyorum. Ziyaretçi yükseltmek için herhangi bir program türünden bir anlatımda bulunmadım ki zaten böyle bir programda söz konusu değildir.  Tamamen çalışmalara özgün bir şekilde nasıl yükseliş sağlanır tek tek uygulayarak sizlerde şahit olabilirsiniz.

Google bir hatun gibidir. Bir hatunu tavlamak zaman ve istikrar ister.

Web sitesine ziyaretçi arttırma yolları

Trafiği yüksek olan web sitesi herkesin hayalinde olan bir durumdur bunun sebebi ise ne kadar fazla ziyaretçi olursa web siteniz o kadar popüler olur bu popülerlik ile de elle tutulur gelirler elde edebilirsiniz. Aşağıda listelemesini yaptığım maddeleri dikkatle okuyarak trafiğinizi arttırabilir sizlerde gelir elde edebilirsiniz.

Arama motorları üzerinden web sitenize hit çekmek(Ziyaretçi sayısı arttırmak ) istiyorsanız olmazsa olmaz kuralımız kesinlikle özgün içerik girmektir. Oturup kendi sayfanızı kendiniz yazacaksınız başka yerlerden kopyala yapıştır yöntemini kullanmayacaksınız. Arama motorlarında günde milyarlarca kez arama yapılıyor. Türkiye’de internetin yayılması ile bizim ülkemizde de arama sayısı artmış durumda. Google bilindiği üzere arama motorlarının lideridir ve günde ortalama 2,5 milyardan fazla arama yapılıyor. Aramalar yoğun olduğu için özgün olan web sitenizin de arama sonuçlarında listelenecek. Yani ne kadar fazla içeriğiniz olursa bulunma hitinizin artma oranı o kadar fazla olacaktır. Web sitesi sahibi iseniz bir blog bölümü oluşturarak günde en az iki adet içerik paylaşımında bulunun.İnsanların zorlanmayacağı ve akılda kalıcı özelliklede anahtar kelimenize yatkın bir alan adı seçmelisiniz. Akılda kalıcı olması büyük bir avantajdır çünkü akılda kalan bir domain marka bile olabilir. Marka olduğunuzu düşünürseniz sitenize ne kadar hit çekersiniz biliyorsunuz değil mi? Kendini kanıtlamış hiti yüksek derecede olan web sitelerini inceleyin ve onlara benzer domainler satın alın. Örnek olarak, Youtube.com hedef aldınız Yutub.com domainini satın alarak kendi web sitenize yönlendirmesini yapın bu sayede hitiniz yükselecek.

Alan adlarınızı çok iyi kullanın ve site isminizi mutlaka her fırsatta vurgulayın. Karmaşık olan alan adlarından kaçının eğer böyle bir şansınız yok ise büyük harfleri kullanarak vurgu yapmak istediğiniz yerleri özenle seçebilirsiniz. Bu sayede vurgunuz size ziyaretçi sağlayacaktır. Resimlerinizi sayfa içerisinde çok iyi kullanın resim yüklemek için değil de gerçekten kaliteli özgün kullanıcıya hitap eden resimler yükleyerek sayfanızdaki zaman geçirme oranını yükseltin. Resimlere alt etiketi yardımıyla konunuz ile ilgili anahtar kelimeler vererek sayfanızı daha da çok kuvvetlendirin. Size resimler ile ilgili en önemli seo taktiği hakkında bilgi vermek isterim.

Arama motorundan bulmuş olduğunuz resmi direk kopyala yapıştır yöntemi ile değil de bilgisayarınıza indirerek resim editörü programları yardımı ile resimi tekrardan siz tasarlayın bu sayede özgün resim elde etmiş olacaksınız. Bu çalışma biraz zahmetli olsada sizin için büyük bir artı katacak. Gerçekten önemseyerek bir veya iki gününüze harcayarak detaylı bir şekilde anahtar kelime analizi yapın. Google’ın sunmuş olduğu Adwords içerisinde bulunan araçları kullanarak kelimenin kaç defa aratılmış olduğunu çıkartın. Bu size anahtar kelimenin popülerliğini verecektir. Popüler konular seçerek de arama motorlarında konunuz daha fazla ziyaretçi alacaktır. Seçmiş olduğunuz konunun başlığını ilgi çekici bir şekilde seçmelisiniz. Çünkü Google üzerinde yapılan aramalarda çıkartılan sonuçlar üzerinde kullanıcının dikkatini çeken bir başlık olmalı. Çıkan sonuçlarda kullanıcı ilk sayfadakini tıklayacak diye bir durum yok bazen 2. Sayfaya bile geçebiliyor. Bu yüzden diğer sitelerden daha fala ilgi çekici bir başlık atmak hit için büyük bir fayda sağlayacaktır. Alakasız başlık oluşturmak ise sizi ilk sırada olsanız bile kullanıcıların diğer sitelere girişini önleyemeyecektir. Her durumda olduğu gibi burada da aramaya odak gösterirseniz bu maddeyi uygulamış ve başarılı olmuşsunuz demektir. Yapacağınız organik SEO ile trafiğinizi arttırmak için birkaç noktadan söz edeceğim.

Arama motorları bot oldukları için insan zekâsı ile kurgulanan muazzam bir şeydir. Bu algoritmaya karşı bizlerin daha fazla zeki davranmaları gerekmektedir. Herkes kötü tasarımlı içeriği rezalet durumda olan sitelerin arama motorlarında ilk sıralarda yer aldıklarına şahit olmuşsunuzdur. Tabi bu duruma fazla rastlanmaz ama nadir olsa da vardır peki böyle bir şey nasıl gerçekleşiyor da ilk sırada yer alıyorlar? Bunun birden fazla yöntemi vardır fakat konu aynı olsa bile sizin yapacağınız daha kaliteli makaleler ile bu rezil durumdaki sitenin önüne geçebilirsiniz. Bu süre içerisinde kesinlikle acele etmemelisiniz, bu şekilde davranarak arama motorları tarafından zamanla fark edileceksiniz. Makalenizi olabildiğince uzun tutun ama bu uzunlukta saçmalıklara yer vermeyin ve konunuzun dışına çıkmayın. Yazmış olduğunuz her cümlenin kullanıcıya hitap etmesi gerektiğini kesinlikle unutmayın. Daha önceden yapmış olduğunuz kelime analizinden çıkartmış olduğunuz anahtar kelimeleri abartıya kaçmayacak şekilde kullanın. Yazmış olduğunuz 100 kelime içerisinde en fazla 3 anahtar kelime geçirin ve kullanmış olduğunuz resimleri de anahtar kelimenize aynı şekilde uygulayın.

Yazmış olduğunuz makale içerisinde daha önceden yazdığınız yazılara bağlantı verin bu hem sitedeki navigasyon hem de iç linkleme açısından size faydası büyük olacaktır. Ayrıca kullanıcının dikkatini çekecek bir kelimeye bağlantı vermeniz o linke tıklamasını teşvik edecektir. Bu durumda hem ziyaretçi sayfanızda daha fazla zaman geçirecek hem de Google üzerinde yükselme gerçekleşecek. %100’lük bir başarı sağlamak istiyorsanız bu anlattığım maddesi kesinlikle konularınız üzerinde gerçekleştirmelisiniz. Fakat web sitesi ziyaretçi sayısı arttırmak için sadece bu yöntem yetmiyor anlattığım diğer maddeleri de uygulayarak arama motorlarında etki sağlayabilirsiniz. Sitenizi Google üzerinde kaliteli olan dizinlere eklemesini yapın. Kaliteli bir bağlantı yapmak istiyorsanız dizinler sizin için büyük bir kaynaktır. Büyük dizinler genelde ücretsiz olur. Özgün ve kullanıcı odaklı içerikler paylaşmanız sitenizin dizinlere kabul edilmesini rahatlatacaktır. Dmoz.org sitesi Google üzerinde onaylı ve en çok değer verilen sitedir. Bu gibi popüler dizinleri bularak kayıt edebilirsiniz. Konunuz ile alakalı dizinlere veya konunuz ile ilgili sitelere linkinizi mutlaka bırakın çünkü bu dizinler veya siteler sizin rakibiniz olduğu için kaliteli bir backlink olarak algılanır.

Her zaman rakip siteden alınan link konunuz ile alakalı link karşısında daha fazla önem taşır ve yükselmenizde gözle görülür bir artış yaşarsınız. Hitinizi arttırmak için size küçük bir oyundan daha bahsetmek istiyorum. İnsanlara sitenizden kazanacakları bir şeyler bahsedin veya siz kampanyalar düzenleyerek kullanıcıların dikkatini çekin. Bu kampanya kulaktan kulağa yayılacağı için sitenizi trafik yığını olabilir. Tek bu madde ile trafiğinizi oldukça yükseltebilirsiniz. Makale yayınlayan siteleri Google üzerinde bularak onların bir listesini yapın ve özgün makaleler yazarak o sitelere yükleme yapın yükleme yaparken yazınızın mutlaka kullanıcı odaklı olmasına dikkat edin baştan savma yazılan bir yazının değeri pekte fazla olmayacaktır.

Yazmış olduğunuz yazıya link vererek yazınızın size ait olduğunu belirtin. Linkleme yapmazsanız eğer siteniz için bir faydası olmayacaktır. Bu makalede dikkat etmeniz gereken yukarıda bahsettiğim gibi burada da yazınızın başlığının dikkat çekmesidir. Ayrıca yazıya link verme şansınız varsa makalenizin başlığının linki ile aynı tutun kalınlaştırmalar yaparak anahtar kelimelerinizi belirtin. Linkleme yaparken ilk cümle içerisinde anahtar kelimenizi girin ve o anahtar kelimeye konunun linkini yapıştırın. Bunu aynı şekilde son cümlesine de yapın fakat vermiş olduğunuz linkler ayrı olsun. Bir makalede en fazla iki link çıkışı yapın, bir yazıda ne kadar fazla link olursa değer bölünerek paylaştırılırç

E-bülten oluşturun bu bültenin size faydası size gelen ziyaretçilerin tekrardan gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede almış olduğunuz kullanıcı kitlesi sayesinde istemiş olduğunuz haberleri veya kampanyaları duyurabilirsiniz. Bu duyurma sayesinde ayrıca bir gelir elde edebilirsiniz. Bir firma ile anlaşıp belirli bir ücret karşılığında mail atarak ürünlerini duyurabilirsiniz. Bu size bir taktik olsun. Yalnız bu durumu sık yapmanız halinde kullanıcı kaybetmiş olursunuz. Çünkü insanlar reklam içeren mailleri sevmezler ve sizi engelleyebilirler. Bu e-bülteni zahmetsiz bir şekilde aweber kullanarak yapabilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemeden yapılacak en iyi reklam, forumları ve blogları kullanmanızdır. Tanıtımlarınızı bu araçları kullanarak sıklıkla yapın eminim ki çok sıkılacaksınız fakat en iyi şekilde yapacağınız reklam budur.

Sitenizde bulunan kırık linkler size tahmin edemeyeceğiniz kadar zarar verir bu linkleri mutlaka temizleyin veya yönlendirmeler yaparak sitenizi arındırmanız gerekmektedir. Arama motorları bu linkleri hiç sevmezler. Ziyaretçi için Listelemelerde üst sıralarda yer almak için bu hususu gözden kaçırmayın Hosting seçimi mutlaka iyi derecede olmalıdır. Kalitesiz bir hosting ile çalışırsanız sitenizde mutlaka kesintiler olacaktır. Kesinti olduğu anda arama motorlarının göndermiş olduğu botlar kesinti esnasında sitenize girmeye çalışırsa, sizi geri sıralara atacaktır hatta o kadar emek ile sıralamada üst seviyeye aldığınız siteye ulaşılmaması durumunda listelemeden düşebilir hiç görünmeyebilirsiniz. Bu yüzden mutlaka hostinginizi iyi araştırmalı ve maliyetinden kaçmamalısınız.

Bir konu belirleyin ve o konunun dışarısına çıkmayın. Yani Blogunuzun veya sitenizin bir sektöre yönelik olmasına dikkat edin. Kullanıcı siteye girdiği zaman eğer nikah şekeri hakkında yazılar yazıyorsanız, sitenin içerisinde sebze ile ilgili konular olmasın çünkü tek bir konu üzerinde yazılan yazı sayesinde diğer konulara da girme olasılığı baya yüksek olacaktır buda size büyük bir hit sağlayacaktır. Sitenizde hangi anahtar kelimeler hakkında hit oranının yüksek olduğunu Google analitik hizmetini kullanarak inceleyebilir, çalışmalarınızı bu yönde sürdürebilirsiniz. İnsanların sitenize girip indirebileceği e-dergiler hazırlayın bu dergilerin kullanıcıların dikkatini çekmesine özen gösterin. Dikkat çeken dergiler sayesinde sitenize giren insanlar bu dergi indirecek hatta kulaktan kulağa yayılarak ziyaretçi akını sağlayacaksınız.

Ayrıca bu indirme linkine face’de veya twitter’da paylaşma kilidi koyarak sayfanızın paylaşımını sağlayabilirsiniz. Reklam bütçesi ayırabiliyorsanız siteniz için yararı büyük ölçekli olacaktır. Forumlarla veya bloglarla anlaşarak reklamınızı verebilirsiniz. Bunlar sizin için maliyeti yüksek oluyorsa facebook sayfanızda bir konu paylaşarak öne çıkartabilir, 15 tl karşılığında konunuzun yüzlerce kişiye gözükmesini sağlayabilirsiniz. İnsanlar genel olarak internete gülmek eğlenmek için giriyorlar sizlerde bu noktayı kullanarak konunuzun dışarısına çıkmadan, komik videolar veya içerikler hazırlayın. Konunun dışına çıkmamaya özen gösterin. Çünkü sizi takip eden kişiler konunuz ile ilgileniyorlar, konunuz ile ilgili komik bir videonun paylaşılması halinde büyük bir etki yaratacaksınız.

Konunuz ile ilgili size özgün hiçbir sitede yayınlanmayan bir konu bulun araştırmasını yapın yabancı sitelere bakarak bu konuyu elde edebilirsiniz. İlk paylaşmanız halinde büyük bir ilgi sağlayacaktır. Konunuz ile alakalı ufak tefek hileler bulun, bu hileleri gören kullanıcılar dikkatini sizin sitenizin yönüne çevirecekler. Hatta paylaşımlarda bulunarak sitenize artı puanlar sağlayacaktır.< Sosyal medya hesaplarınızı açın, açtığınız zaman pasif bir şekilde bırakmayın aktif olun aktif olmanız halinde zamanla takipçileriniz artacak ve sitenize giriş sayısı çoğalacaktır.

Yüksek bir sosyal medya sayfasının site üzerinde ki yaratacağı etkiden bahsetmeme gerek yok herhalde bunu herkes tahmin edebilir çünkü Sosyal Medya’nın internet üzerindeki etkisi herkes tarafından biliniyor ve kendini kanıtlamış durumdadır.Bir bütçe konusundan daha bahsetmek istiyorum eminim ki bu konuda mutlaka bilginiz vardır ama konumuz ziyaretçi arttırmak olduğu için bahsetmek zorundayım. Adwords’e reklam vererek ücretli bir şekilde sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Bu yöntemin en güzel tarafı ücreti kendiniz belirliyorsunuz ve istediğiniz gün sonlandırabiliyorsunuz. Hakkımızda yazısı oluşturarak gerçek kimliklerinizi belirtin Google bu tarzda yazılan yazılar fark eder ve sever. Ayrıca kullanıcılar kimlerin yazısını okuduklarını görmüş olurlar

Bu vermiş olduğum maddelere dikkat ederek web sitesi ziyaretçi yollarını öğrenebilirsiniz. Bu teknikleri uygulayarak başarıya ulaşmanız kesinlikle kolay olacaktır. Para kazanma yolunda bu maddeler sizin için altın değerinde olacaktır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir