izmir escort bayan

Ümit Besen kimdir?


ümit besen
ümit besen

Ümit Besen 14 Ekim 1956 tarihinde Osmaniye’de dünyaya gelmiştir. Çocukluk yaşlarından itibaren müziğe ilgisi olan Ümit Besen, küçük yaşlarda melodika çalmaya başlamıştır. Daha sonrasında klavye ile müziğe devam etmiştir. Lise eğitimini yarıda bırakıp Tayfunlar Orkestrası’nı kurmuştur. Askerlik hayatı hayatında dönüm noktası olmuştur.

Orduevinde müziğini duyan komutanı onu beğenmiştir ve Zonguldak Orduevi’ne naklettirdi.Askerlik sonrası Adana’ya giderek çeşitli yerlerde sahne almıştır.Galatasaray efsanesi Metin Oktay Ümit Besen’i dinledikten sonra İstanbul’a gitmesi yönünde teşvik edip, gazino sahipleri arkadaşlarına tavsiye etti.

Metin Oktay’ın yardımları sayesinde İstanbul’a gelen sanatçı, Tarabya’da Köşem Bistro’da as sanatçı olarak çalmaya başladı. Plakçı olan hemşerisi Hüseyin Emre tarafından beğenilmesi üzerine ilk albüm çalışmasını yaptı. Duygulu parçaları ve herkese hitap eden tarzı ile kısa sürede yükseldi. 13 filmde oynayan sanatçının satış rekorları kırmış 30’a yakın albümü bulunmaktadır. Korsan müzik piyasası ile mücadele eden Ümit Besen, albümleri en çok el altından yasadışı satılan müzisyenlerden biridir

Ümit Besen Islak Mendil, Nikah Masası, Dostlar Sağolsun, Yıkılan Gurur, Sevmek Yeniden Doğmak, Bir Akşam Üstü, Unutursun Diye, Vazgeçtim Senden, Seni Seviyorum, Sevda Rüzgarı, Ağlama, Şoför Parçası, Baba Yüreği, Olur Olur filmlerinde beyazperdede izleyenlerin karşısına çıkmıştır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir