izmir escort bayan

Tuz Lambasının Faydaları nelerdir?


tuz lambası

Tuz lambası havadaki virüs, bakteri, kötü havayı kendine çekerek ortamda rahatlamış ve sağlıklı bir hava oluşmasını sağlamaktadır. Tuz lamba mevcut yaşanılan dönemde havanın kirlenmesinin hızla arttığı ve insan sağlığına olan olumsuz etkileri karşısında bir korunma yöntemi olarak kabul edilebilmektedir. Tuz lambası Ülkemizde mevcutken ve bulunulan çevre şartları insan hayatını olumsuz etkilemeye hızlı bir şekilde devam ederken bilgi ve bilinci arttırarak tuz lambası kullanımını arttırmak gerekliliği insanlara aktarılmalıdır.

Kaya tuzu, sıradan bir tuzun ötesinde özelikleri ile meşhur bir kaya tuzudur. Kaya tuzundan yapılan tuz lambasının vazgeçilmez kılan ise sağlığa faydası ve dekoratif görüntüsüdür. Fiziksel, ruhsal, kimyasal ve bedeni olarak sayılamayacak kadar çok fazla faydası olan bu şifalı tuz lambası, bulunduğunuz ortamın hava kalitesini iyileştirmek için harika bir hava temizleyicisidir. Tüm gün mağruz kaldığımız radyasyona karşı direnmenize yardımcı olan tuz lambalarını yakından inceleyelim.

Aldığımız Nefes ve Sağlık

İnsanlar kendi elleriyle yaptıkları kötü hava koşullarını yine kendi elleriyle düzeltmeye çalışmaktadır. Bunun en önemlisi olarak görülebilen hava kirliliği insan sağlığını tehdit edebilecek boyutlara gelmektedir. Doğal yollara başvurmanın ve doğalda kalmanın gerekliliğini kavrayan insanlar bunun için güzel çözümler bulmaktadırlar. Özellikle fırsatı olan kişiler kendilerini büyük şehirlerde değil küçük kasabalarda yaşamlarını devam ettirebilmektedirler. Ancak fırsatı olmayan insanlar işlerinden, okuldan, doğduğu ve yaşamını devam ettirmek istediği çevreden ayrılmak istemeyen insanlar bulunulan ortam içinde kendilerini sağlıklı kılabilmek için araştırmalar yapmakta ve kendileri için sağlık ve korunma yolları geliştirmektedirler.

Tuz Lambasının faydaları

Bu yollardan en doğalı olarak sayılabilecek ve Ülkemizde bulunabilmesi fazlasıyla mevcut olan tuz lamba en iyi doğal yol olarak kabul edilebilmektedir. Tuz mağaralarından çıkarılarak elde edilir ve bulunulan mağara ortamında hava girmediği için saflığını ve doğallığını korumaktadır. Tuz negatif iyon demektir. Negatif iyon havadaki sağlıklı vitaminlerdir. İnsanların rahatlamaları için gerekli olan hava ortamını sağlamaktadır. İnsanlar üzerinde etkileri kanıtlanmış olan tuz lambaları hem kullanım hem görünüş açısından kolay, ucuz ve sağlığa olan etkisiyle kendini kullanmak keyif ve huzuruna insanlara sağlamaktadır. Negatif iyonun saymakla bitmeyen faydaları içinde bağışıklık sistemini güçlendirme, çocukların gelişimi, uyku problemler, konsantrasyon ve odaklanma problemleri, stres, agresiflik gibi ruhsal problemlerin yanı sıra fiziksel olarak astım, nefes darlığı, grip, nezle gibi rahatsızlıklara iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Gerek Himalaya tuz lambası olsun gerekse Çankırı tuz lambası olsun sağlık açısından faydaları aynıdır. Aralarındaki fark sadece Himalaya tuz lamba çeşitlerinde göze çarpan kırmızımsı ve turuncu renkli olmasıdır. Çankırı tuz lambası ise doğal tuz rengi olan beyaz görünümlüdür.

Nemli ortamlarda uzak tutulan tuz lambasının yaklaşık 15 yıllık ömrü vardır ve alternatif doğal bir tedavi yöntemidir diyebiliriz. İnsanların bünyesinde bulunan minerallerden tuz lambasında da vardır bronşit, kemik erimesi, kireçlenme, iltihaplar gibi daha bir çok rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Günümüzün hava temizleyicisi olarak da kullanılan tuz lambaları şifa deposudur.

Tuz lambalarının yaygın olarak bildirilen sağlık faydaları şunlardır: 

•Solunum problemlerini iyileştirir ve alerjileri yok etmeye yardımcıdır.
• Daha az soğuk algınlığı ve gribe maruz kalırsınız
• Sakinleşme ve gevşemenize yardımcı olur.
• Baş ağrısı ve migrene iyi gelir.
• Romatizma gibi hastalıklarda azalan semptomlar.
• Fiziksel yorgunluğun giderilmesini destekler.
• Daha dinç kalkarsınız.
• Geceleri uyumanızı kolaylaştırır.
• Daha iyi bir genel sağlık ve refah duygusu.

 

https://www.sifatuzlamba.com/


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir