Psişik yetenek nedir?


Psişik Yetenek Nedir?

 

Psişik Yetenek

Filmlerde, internetteki videolarda ya da belki de günlük hayatta paranormal olaylarla karşılaşmışsınızdır. Paranormal olaylardan en çok bilineni de psişik yeteneklerdir. Psişik yetenek nedir? Kişilerin olağanüstü yeteneklere sahip olması durumudur. Her insanda az ya da çok psişik yetenek vardır. Bazı kişiler bunun farkında değildir. Bazıları ise farkındadır ama bu yeteneklerinden korktukları için üzerine fazla gitmezler. Bazı insanlar ise psişik yeteneklerinin farkında olup bunları geliştirerek kullanırlar. Bu yeteneğe sahip insanlar içgüdüsel olarak olayları önceden hissetmekte ve kestirebilmektedir. Psişik yetenek sıradan bir durum değildir ve bu yeteneğe sahip olan insanlar özel insanlardır. Bu kişiler için altıncı hissi kuvvetli de denmektedir. Önceden yaptıkları tahminler büyük oranlarda doğru çıkmaktadır. Psişik yeteneklerin türleri vardır. Bunların başında; medyumluk, akıl okuma ve telepati kurma gelmektedir.

Kimler Psişik Yeteneğe Sahiptir?

Psişik yeteneğin kişileri özel yapan olağanüstü yetenekler olduğundan bahsettik. Peki, kimler psişik yeteneğe sahiptir? Her insanda bir miktar bulunan ve doğuştan gelen psişik kuvvet her insan tarafından fark edilemez. Fark edenlerden bazıları da bu durumdan korkarak kullanmak istemeyebilir. Bunun sebebi psişik yetenekli insanların çevrelerindeki insanları rahatsız edebilecek olmasıdır. Bu sebeple psişik yeteneklerini kullanabilen insan sayısı çok azdır. Kuvvetli bir psişik yetenekdoğuştan gelebileceği gibi, sonradan eğitimle de kazanılabilir. Önemli olan bu yeteneğe sahip olmayı istemektir. Buna karar verdikten sonra psişik yeteneğinizi tetikleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Psişik Yetenekleri Ortaya Çıkarmanın Yolları: Psişik yetenekler, kendiliğinden ortaya çıkabilirler. Böyle bir durumla ilk kez karşılaştığınızda önemsemeyebilirsiniz fakat birbirini takip eden olaylarla beraber psişik yeteneğinizin olup olmadığından kuşku duyabilirsiniz. Psişik yeteneklerinizin farkına vardıktan sonra bunları daha da aktif hale getirebilmenin belli başlı yöntemleri bulunmaktadır. En baştaki kural huzurlu bir psikolojiye sahip olmanızdır. Aklınızda binlerce tilki dolaşırken ya da hayatınıza dair sorunları düşünürken psişik yeteneklerinizi ortaya çıkarmaya imkan yoktur. Bunu sağlamak için birçok meditasyon yöntemi bulunsa da en önemli meditasyon doğru şekilde nefes almaktır. Bu şekilde zihnini boşaltmayı ne kadar çok başarırsanız bu durum size o kadar avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda çakraların da açılması psişik yeteneklerin devreye girmesi açısından önemli bir konudur. Olaylarla ilgili tahminlerde bulunurken kendinize ait kişisel objelerden yararlanabilirsiniz ve soru-cevap tekniğini kullanabilirsiniz. Belki kendinize ait bir zar ya da kartonlara yazılmış sayılar…

Başınıza gelen durumları ve rüyaları yazmanız daha ayrıntılı gözlem yapabilmenizi sağlar. Ve tahminlerinizi de kontrol edebilirsiniz. Bütün bunları yaparken pozitif düşünmeye de devam etmelisiniz. Psişik yeteneklerinizin farkına vardıysanız bunlardan korkmayın. Çevrenize ve yakınlarınıza iyi yönde kullanarak bu yeteneklerinizden faydalanın. Her ne kadar iyiye kullanılarak güzel sonuçlara sebep olsa da psişik yetenekler kişide tedirginlik yaratabilir. Bu sebeple bu yeteneğinizi geliştirip geliştirmek istemediğinize iyi düşünerek karar vermelisiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir