Penis protezi nedir? cinsel yaşamı nasıl etkiler?


Penis protezi, sertleşme bozukluğunda ağızdan alınan ilaçlar, enjeksiyon tedavisi ve şok tedavisine rağmen sertlik sağlanamayan hastalarda son seçenek olarak ameliyatla penis içerisinde yerleştirilen silikon bloklardan oluşan aygıtlardır.

İki gruba ayrılırlar:

Tek parçalı katlanabilir protezler: Bu protezler penis içerisinde yer alan olmayan katlanabilir protezler olarak adlandırılır.

Şişirilebilir protezler: Şişirilebilir protezler, testislerin yanına yerleştirilen pompası, döndürme düğmesi ve penis içerisine yerleştirilen silikon bloku vardır. İki adettir birisi penisin sağ tarafına, diğer sol tarafa yerleştirilir. Cinsel ilişki öncesi penis ereksiyon haline getirilir. Hazne içerisinde sıvı bloklara dolarak sertleşmeyi sağlar ve ilişki sonunda diğer söndürme düğmesine basılarak sıvının geri gitmesi ile sertlik azalır ve penis normal fonksiyonunu sağlayabilecek pozisyona gelir ve dıştan protez olduğu hiçbir şekilde anlaşılmaz.

Protezlerde yerleştirilmesi küçük bir cerrahi operasyonla olmaktadır. Bu operasyonlar 45 dakikada sürmektedir. Protez takıldıktan sonra hastalar hemen kullanamazlar. Normale dönmesi ve kullanması için 6 hafta geçmesi gerekemektedir.

Protez ameliyatı olan hastalarda sertlilik tam olarak sağlanır ve cinsel ilişki gerçekleştirilebilir. Ameliyattan sonra cinsellik normal bir şekilde sağlanabilir.

Penis protezleri, penisin boyutunu değiştirir mi?

Fiziksel olarak penis protezleri penisin boyunu etkilemez. Ancak hastaların bir

Penis protezi, erkeğin cinsel ilişkideki boşalma süresini etkiler mi, erken boşalmaya neden olur mu?

Protezler boşalma süresini etkilemezler. Sadece erken boşalma yaşasa da ikinci, üçüncü ilişkiye girmekte ereksiyon açısından hiçbir sorun olmayacağından olumlu etkisi de olabilir. Penis protezinin işlevi yalnızca kendiliğinden sağlanmayan penis sertliğini sağlamaktır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir