Nasıl Zengin Olunur?


Para
Para

Zengin insanların çoğu bu sonuca ulaşmak için ne yaptıklarının farkında bile olmaz. Sadece bulunmaya alışkın oldukları yerden yani zengin olmadıkları yerden, ileriye doğru gittiklerini bilirler. Hatırlayın, zengin olmak için kendinizi geliştirmeye ve değiştirmeye istekli olmalısınız. Ahlakınızı, etiğinizi, dininizi ya da bunun benzeri şeyleri değiştirmeden söz etmiyoruz.

Hayattan daha fazlasın almak, asgariden daha fazlasını yapmayı gerektirir. Bugün harekete geçin. Nereye gitmek istediğinizi ve oraya nasıl ulaşacağınızı yazın. Sonra bunu çalışmaya başlayın. Bunun yapılabilip yapılamayacağı hakkında şüpheye yer bırakmayın. Bunu yapın. Daha büyük zengnilik yaratma yolundasınız…

Basit gerçek şu ki eğer zenginseniz diğer zengin insanların yaptığını yaptınız. Eğer değilseniz, yapmadınız. Eğer servet oluşturmak istiyorsanız kendinizle ve yaptıklarınızla ilgili bir şeyleri değiştirmelisiniz. İşte bu gerekli değişikliklere hazırlanmanız için size tavsiyeler. Nasıl zengin olunur? sorusunun cevabını sizler için derledik.

Para

Düşüncelerinizi siz seçin

Yavaşça batacaksınız ya da su yüzeyinde batmadan durmayı, el ve ayakların hafif hareketleriyle su içinde dik durmayı ve yüzmeyi öğreneceksiniz. Bu kararın ve devamını beyin için planı çıkarılır ve kaybedebilir. Düşünceleriniz eninde sonunda hayatınızı etkiler. Düşüncelerinizi siz seçersiniz. Sonuçlarıyla siz yaşarsınız.

Eğer paranız yok ise oyunun dışında kalacağınız anlamına gelmez

Uzak bir ihtimal değil. Borç sütununuzdaki dolar miktarı sabit değildir. Geliriniz sabit değildir. Gelecek birkaç yıl içinde hangi yöne gideceğinize karar verirsiniz. Doğal dürtülerinizin üstesinden gelmek için yolculuğunuz kararlarla başlayacaktır. Bu biyolojik dürtüleri yenmek için çalışmak gerekir. Paranızın olmaması, varlığa giden yolu kapatmaz.

Maddi endişelerinize ara verin

Maddi sorunlarınız hakkında endişelenmek yerine odağınızı farklı bir açıya kaydırın. Beyninizi rahatlatmak ve ona yeniden enerji vermek için zaman ayırın, böylece doğru çözümü daha kolay bulabilirsiniz. Zihninizin olası çözümleri bulmasına izin vermek için sorunlarınızı her gün sadece birkaç dakikalığına bir kenara bırakın.

Maddi rahatlığı hemen deneyimleyin

Şu anda hayatınızda neredeyseniz her gün maddi rahatlığı deneyimlemek için zaman harcayın. Kazandığınız her kuruş için kendinizi takdir edin. Sahip olduklarınıza bakın. Kim olduğunuzun ve neye sahip olduğunuzun şu an için yeterli olduğunu kabul ettiğinizde bu sizi daha sağlam adımlar atmaya ve daha çok yaratmaya yönlendirir.

Hata yapmayı şans olarak görün

Hata yapmanın sizi yenmesine hiçbir zaman izin vermeyin. Hata başarısızlık sürecinin büyük bir parçasıdır. Kaybetmek ya da hata yapmaktan korkan insanların başarı ve zenginlik için çok az şansları vardır. Hata yapmak kötü hissettirir. Moral bozucudur. Fakat hatalarınızın çoğu gerçekte ne anlama gelir? pek bir şey değil. Eğer hata yapma düşüncesi sizi hayatta istediklerinizin arkasından gitmekten alıkoyuyorsa kendinizi çok fazla ciddiye alıyorsunuz demektir. Korkunuzun üzerine gidin. Hata yapmayı, daha dayanıklı olmak için kullanın. Hata yapmayı, daha akıllı olmak için kullanın. Sizi canlandırmasına ve motive etmesine izin verin. Bunu yapar ve sebat ederseniz zenginlik ve başarıya ulaşırsınız.

Neyi kontrol ettiğinizi kontrol edin

Başkalarını değiştirmenin kendimizi değiştirmekten daha kolay olduğuna inanırız. Öyle değildir. Diğerlerinin değişeceğini ummak daha kolaydır, fakat bu bir çıkmaz sokaktır. Diğerlerinin davranışları üzerinde kontrolünüz yoktur. Siz sadece kendinizi kontrol edebilirsiniz. Öz denetimi ve başarının diğer tüm unsurlarını geliştirmek için çabanızı ortaya koyun. Zenginlik oluşturmak için işe yarayan budur.

Yaratıcı ve yeni fikirlere açık olun

Maddi özgürlük kazanmak için aklınız sahip olduğunuz en güçlü tek aracınız ya da değerinizdir. Tıpkı vücudunuzun yiyeceklerden ve sudan besin alması gibi aklınız da zenginliği yaratmak ve korumak için yaratıcı fikirler ve finansal stratejilerle durmadan harekete geçirilmelidir. Bazen çoğunluğun yaptığını yapmaya öyle alışkın oluruz ki zihnimizi yeni fikirlere tamamen kapatırız. İnsanlar aynı şeyleri her gün görürler. Aynı şeyleri her gün yaparlar. Çok az insan 100 dolarlık banknotun arkasında Bağımsızlık Salonu’nun bulunduğunu gözlemler. Yaratan ve aynı zamanda uygulayan insan başarılı olur.

Hesaplanmış riskler alın

Para dünyasında zeki olmak yeterli değildir. Riskler alır ve harekete geçersiniz. Aklınızda olanı gerçeğe dönüştürmeli ya da açığa çıkarmalısınız. Hesaplamaların nasıl yapılacağını ve mali krizler için bir formül bilmeden açık riskler almak tehlikelidir. Pazarlama ve satış için uygun bir plan olmadan binlerce dolarlık bir stoğa yatırım yapmak anlamsızdır. Zekice ve hesaplanmış riskler alın.

Eylem planınız olsun

İşte size hızlı bir egzersiz: Yıllık geliriniz ne kadar? Bunu ikiye çarpın ve bir kağıt üzerine yazın. Sonra bugünden bir yıl sonraki tarihi yazın. Şimdi, bu daha yüksek yıllık gelire ulaşmak için ihtiyacınız olan her şeyi yazın. Eylem planınızın başlangıcındaki işe yarayacak bir listeniz olacak. Listeyi yazarken hedeflenen gelir düzeyine ulaşmak için yapmanız gereken değişiklikleri düşünün. Bu stratejiyi kullanmak sizi, hedeflerini kağıda dökmeyen nüfusunun % 98’indan ayıracak. Bunu yaparak kendinizi hedefler koyan ve planlar yapan başarı odaklı insanların arasına koyarsınız.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bsr recyclinghöfe