Laboratuvar Teknolojisi Bölümü Maaşları


Nedir

Kamuda Laboratuvar Teknolojisi Bölümü Maaşları

Kamuda Laboratuvar Teknolojisi bölümü mezunların aldığı maaş 3.200 TL civarındadır.Laboratuvar Teknolojisi, toprak, bitki su, gıda gibi numunelerin fiziksel, kimyasal,biyokimyasal ve mikrobiyolojik analizleri yapar ve çözüm oluşturur, bu işlemleri laboratuvar ortamında gerçekleştirir. Kamuda bir çok bakanlığın laboratuvar birimlerinde görev alırlar.

Özel Sektörde Laboratuvar Teknolojisi Bölümü Maaşları

Özel sektörde ise çalışma imkanları oldukça fazladır. Daha önce yazımızda sizlere belirtmiştik. Özelde ki iş imkanı kamuda ki iş imkanlarından daha fazladır. Sizlere özel sektörde kolaylıkla iş bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Özel sektörde yeni işe başlayan Laboratuvar Teknoloji bölümü mezunu maaşı 2.500 TL’den başlar 6.000 TL ye kadar kıdem ve mesleki bilgi donanımınıza bağlı değişkenlik gösterir.

Laboratuvar Teknolojisi Bölümü Atamalar

Kamuda KPSS sınavı ile  Laboratuvar Teknolojisi Bölümünden mezun olanlara ayrılan kontenjan sayısı yetersiz durumdadır. Kamuda atamaları az sayıda olduğu için yüksek puan ile atamalar gerçekleşmiştir. Örnek verecek olursak 2015-2016 yılında toplamda 2 kontenjan ayrılmıştır. Atama yapılan yer toprak mahsulleri ofisi genel müdürlüğüne (Afyonkarahisar / Bolvadin – taşra), 89,849 puan ile ataması yapılmıştır. 2016 yılında ise 1 atama Mustafa Kemal Üniversitesi Tekniker (Hatay / Merkez ) yapılmış, atama puanı ise 89,849 ile gerçekleşmiştir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bsr recyclinghöfe