Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?


kıvanç tatlıtuğ

Türk Erkek oyuncuları arasında şu sıralar zirvede yer alan,  eski basketbolcu ve eski bir manken olan Kıvanç Tatlıtuğ. Edirneli bir anne ile Boşnak kökenli olan Adanalı bir babadan dünyaya gelmiştir. Adını Türkiyede ilk olarak 2002 yılında katıldığı, Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World yarışmalarını kazanarak seçilmesiyle  duyurmuştur.

Gümüş dizisi ile oyunculuk kariyerinde Televizyonlarda görünmeye başlayan Kıvanç Tatlıtuğ, Halid Ziya Uşaklı Gilin Aşkı memnu adlı romanından uyarlanan yine aynı isimdeki dizisinde Beren Saat ile birlikte en parlak dönemine girmiş ve Kuzey ve Güney dizisi ile zirveye çıkmıştırç Yeteneklerini ve oyunculuğunu sürekli olarak geliştirdiği gözlemlenebilen Kıvanç yine ünlü bir karakterin hayatında yer alan bir karakteri canlandırdığı kelebeğin Rüyası filmindeki oyunculuğu ile büyük beğeni toplamıştır. İki yıl aradan sonra son olarak cesur ve güzel adlı dizi ile sevenleri ile yeniden buluşmuştur…

”Kelebeğin Rüyası, Hadi Be Oğlum” sinema filmlerinde oynamasının ardından, konuk oyuncu olarak da ”Ezel” dizisinde; ”Sekiz” karakterini canlandırarak rol almıştır. ”Kelebeğin Rüyası” filmi için o dönem 20 kg vermiştir.

Ardından yine Kanal D’nin projesi olan 2011 yılında ”Kuzey Güney” dizisi ile ekranlara gelerek, vefalı ancak okumamış kardeş olan ”Kuzey” karakteri ile halkın karşısına çıktı. Söylediği türkülerle seyircinin beğenisini artırarak, canlandırdığı ”Kuzey” karakteri ile de Türk erkekleri için o dönemin rol modeli oldu.

2014 senesinde ise baş rollerini Farah Zeynep Abdullah ile paylaştığı ”Kurt Seyit ve Şura” adlı dönem dizisi ile ekranlarda seyircisiyle buluşmuştur. Ancak yeterli reytingleri alamayan dizi kısa sürede final yapmıştır. 2016 senesinde ise baş rollerini Tuba Büyüküstün ile paylaştığı ”Cesur ve Güzel” adlı dizide ”Cesur” karakterini canlandırarak oyunculuk alanındaki başarılarına bir yenisini daha eklemiştir. Ancak o dizisi de istedikleri reyting oranında seyir etmemiştir.

Son olarak 2018-2019 yılları arasında ”Çarpışma” dizisi ile ekranlarda seyircisiyle buluşan oyuncu, baş rollerini Elçin Sangu, Onur Saylak, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz ve Mustafa Uğurlu ile paylaşmıştır. Başarılı oyuncunun şuan bilinen yeni bir projesi yoktur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir