Karma Nedir?


Nedir

Karma yasası, evrensel eylem yasası olarakta bilinir. İnsanın her eylemi bir etki yaratmakta ve bu eylemin ardından bir tepki gelmektedir şeklinde açıklanabilir. Yani kısaca etkiyi izleyen tepkidir. Bumerang gibi insanın fırlattığı herşey kendisine dönmektedir. Bu temel evrensel yasa varoluşun tüm dengesini sağlayan ve bozulmuş uyumu onaran temel bir yasadır. Karma yasası tarafsızca hem doğada hem de insan ilişkilerinde çalışır. İnsanların yaptıklarının karşılığını almasını sağlayan ahlaki adaleti sağlar.

Karma derki; şu andaki hayatın daha önce yaşadıklarının sonucudur. İnsan evrensel düzeni bozmaz denge ve uyum içinde yaşarsa pozitif potansiyelini arttırır. Fakat insan dengesiz ve uyumsuz bir yaşam sürerse olumsuz eylemlerinin sonucuna katlanmak zorunda kalır. Duygularda ne kadar doyumsuzluk, aç gözlülük, sinir varsa ruh içinde o kadar karma oluşur. Ruh sakinlik, dinginlik ve merhametle kendini geliştirir ve çok daha az karma etkisi oluşturur.

KARMA ÇEŞİTLERİ

Aile Karması: Anne, baba ve çocuk arasındaki ilişki genellikle bir insanı etkileyen en güçlü karmadır. Aile, geçmişe doğru uzanıp giden atasal karmanın uzun zincirinde bir halka olarak çıkar. Ailemizle olan bağımız o belirli sülalede doğmamıza izin verir. Ailesel karmada kendimizle ilgili bir durumun kuşaklar boyu geri giden ve tekrarlanan bir sorundan kaynaklandığını bulabiliriz. Herkesin kendi öğrenme yolunda ruhlar olduğunu görünce durumu kabul edip aşmak kolaylaşır.

Coğrafi Karma: Tüm doğal nesneler ve tüm coğrafi mekanlar kendi ruhlarıyla doludur. Herhangi bir coğrafi bölgede var olan hava şartları, doğa olayları ve doğal hayat orada yaşayan bireyleri etkilemektedir. Özellikle yaşadığımız evlerin nasıl bir arazide yapılandığını bilmek ve oradaki doğa ruhlarını rahatsız etmemek önemlidir. Büyük öneme sahip ağaçların kesilmesi o coğrafi bölgede yaşayanlar için olumsuz karmaya neden olabilir. Suyun etrafındaki canlıları besleyerek aktığı bir alanı kurutmak su ruhunun hiddetlenmesine neden olabilir. Yani misilleme olarak seller ve ya kuraklık oluşabilir.

Karmik İlişkiler: Hiçbir ilişki tesadüf olmadığı gibi kendi algımızla sınırlayarak iyi ya da kötü değildir. Özellikle bazı derin etki bırakan ilişkiler karmiktir ve bizlere bir şeyler öğretmek için hayatımıza gelmişlerdir. Bu bağlarda tesadüf değildir. O kişilerle çok öncelere dayanan karmik yükler bu yaşamda çözümlememiz için karşımıza çıkmıştır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bsr recyclinghöfe