izmir escort bayan

Justin Bieber Kimdir?


bieber

1 Mart 1994  Kanada’da doğan Justin Bieber, pop, modern R&B sanatçısıdır. Çok küçük yaşlardan beri müziğe olan ilgisi ailesi tarafından desteklenen Bieber, piyano, bateri, gitar ve trompet çalmayı kendi kendine öğrenmiştir.

JUSTIN BIEBER NASIL KEŞFEDİLDİ?

2008 yılında yetenek avcısı, 1981 doğumlu Scott Samuel “Scooter” Braun, keşfedilmiştir. Braun, bir gün Justin Bieber’ın henüz 12 yaşındayken hazırladığı ve Youtube’da paylaştığı müzik videosunu izler ve o günü şöyle anlatır: “Ne-Yo’dan So Sick şarkısını söylediği videoya tıkladım ve işte o anda ondan etkilendim. Ertesi gün bütün toplantılarımı iptal ettim. Bugün bu çocuğu bulacağım dedim. Onu bulmak bir anda saplantı haline geldi” Braun, Justin Bieber’ın büyük teyzesine ve Justin’in okulundaki yetkililere ulaşmış ve onunla bağlantı kurabilmek için birçok yol denemiştir. Çeşitli bağlantılılar aracılığıyla Justin’in annesine ulaşan ve ilk görüşmede ret cevabı alan Braun, Bieber’ın annesiyle daha sonra tekrar yaptığı 3 saatlik telefon görüşmesi sonucu Bieber’ları1 haftalığına Atlanta’ya gelmeye ikna eder.

Bu görüşme sırasında, Justin Bieber’ın kendisine seslendiği şekliyle Scooter: ” Sizi zorlamayacağım. Justin’i sadece bir kaç kişiyle görüştürmek istiyorum. Hoşunuza gitmezse, en azından tatil yapmış olursunuz. İstediğiniz zaman dönüp hayatınıza devam edersiniz.” Der.

İkna olan anne, oğlunun Scooter ile Atlanta’da buluşmasına izin verir. Scooter, Bieber’ı havaalanından mor tekerlekli bir Mercedes’le almaya geldiğinde Bieber gözlerini kocaman açar ve ağzından güzelmiş sözcükleri dökülür. Braun ona “Grillz with Nelly”’yi söyleyen Jermaine Dupri ile tanışmak isteyip istemediğini sorduğunda Justin’in aklından doğru yolda olduğu hayatının bundan sonra bambaşka bir yönde ilerleyeceği ve d geçmiş olmalı.

İlerleyen zamanlarda Braun, Justin’in menajeri olur. Atlanta’da, Bieber’ı ve R&B sanatçısı Usher ile tanıştırır. Usher ve Braun’nun ortak şirketi olan “Raymond Braun Media Group (RBMG)” ile anlaşma imzalarlar. Bu anlaşmanın ardından “Island Records” ile albüm kontratı imzalayan Justin Bieber kariyeri için ilk ve en önemli anlaşmayı bir imza ile kesinleştirmiştir.

bieber

JUSTIN BIEBER’IN ANNESİ

Bieber ve annesi. Justin’in kariyerinin artık müzik yolunda ilerleyeceği kesinleştiği için Atlanta’ya Usher ve Braun’un da yaşadığı yere yerleşirler.

Justin’nin menajeri olan Scooter’la aralarında geçen bir konuşmada Justin’i Los Angeles’ta “Reid”le tanıştırmak istediğini söyler. Reid;  Pink, Avril Lavigne, Outkast, Usher gibi sanatçılarla çalışan bir isim olduğu için Justin çok heyecanlanır ve “Evet onu tanıyorum, Grammy ödüllerinde hep ona teşekkür ediyorlar ”der.

Bundan Justin’in yalnızda hobi olarak müzikle ilgilenmediğini bu piyasada olan birçok ismi de takip ettiğini, belki de hayallerini bu isimlerle bir gün bir araya gelebilmek üzerine kurduğunu söyleyebiliriz.

Müzikle uğraşan herkes için “Madison Square Garden” başarının kelime anlamıdır hiç kuşkusuz.Genç yaşına rağmen Madison Square Garden’da şarkı söylemek Justin’in de büyük tutkusudur. Justin bunu şu sözlerle dile getirir:

“Ne kadar çalışacağım umumda değil. Ne olursa olsun bir yılda burayı inleteceğim”

Bieber menajeriyle tanışmasından kısa bir süre sonra hızla albüm hazırlıklarına başlar ve ilk albümü “My World” 17 Kasım 2009’da çıkartır.

Devam albümü olan “My World 2” de diğer müzik çalışmalarından eksik kalmayacak kadar başarı elde eder ve albümden çıkan ilk single “Baby” ile Justin Bieber artık uluslararası tanınan sevilen bir isim haline gelmeye başlamıştır.

JUSTIN BIEBER’IN AİLESİ

Birçok gence, Youtube’da yayınladığı videolarla başlayan ve dünyaca ünlü bir şarkıcı olama hikâyesiyle o umut veren Justin Bieber’ın hayatı parçalanmış bir ailede başlar.

Annesi Pattie Mallete ve babası Jeremy Bieber, Justin henüz 10 aylıkken ayrılır. Annesi, Justin’e hamile kaldığında henüz 18 yaşındadır. Düşük gelirli bir işte çalışan anne Mallete’in, hiç olmazsa yaşadığı ev kendisine aittir. Bu evde Justin ile iki kişilik bir dünya kurarlar. Pattie Mallete Justin için şu ifadeleri kullanır:

“Çok gençtim ancak Justin dünyaya geldiğinde çok heyecanlanmıştık. Çok tatlı minicik bir şeydi. Düzgün bir hayatı olmalıydı bunu biliyordum. Tanrı bana gerçekten büyük bir güç verdi” der.

Anneannesi Diane ve dedesi Bruce Dale, Justin’in, yetiştirilmesinde Pattie Malette’ye çok destek olurlar. Justin ile dedesinin arası o kadar iyidir ki Justin’in okulda öğretmenleriyle sorun yaşadığında okuldan kaçıp dedesinin yanına gittiğini annesinin ifadelerinden öğreniyoruz.

JUSTIN’İ TANIYANLARIN ONUN HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ:

Arkadaşı Ryan Butler: “Babam 3-4 yıl kadar takıma koçluk yaptı. Justin’de o zaman buradaydı. Hiç kimseye pas atmazdı. Hokeyde de böyleydi. Hiç kimseyle paslaşmazdı. Pas at derdim. Atınca harika olurdu.” sözlerini kullanır.

Ryan Butler’ın babası olan koçları ise: ”Ona golü hazırlamanın gol atmak kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışırdım.” ifadeleri 6 numara formayı giyen Justin Bieber’ın pek de takım oyuncusu olmadığı gösteriyor.

Komşusu Nathan Mckay: “Justin, 9 yaşında iken merdivene yanaşır bateri setinin önünde durur ve o zaman ki bateristimiz Dan’e pür dikkat bakardı. Resmen büyülenip kalırdı. Bir kaç bageti kaptığı gibi basamaklara vururdu. ve zamanlaması harikaydı, bunu herkes fark ederdi. Bu yetenek nereden geliyor derlerdi. Bateri mi çalıyor diye birbirimize sorardık” ifadelerini kullanıyor.

Justin Bieber 12 yaşındayken “Stanford Yıldızı” yarışmasına katılır ve o yarışmada 2. gelir. Aynı yarışmanın 1.si ise Kristen Hawley’dir. O zamanlar 16 yaşında olan Hawley yarışmayı şu sözlerle değerlendirir:

“Beni yeneceğinden çok endişeliydim. Bütün tarzlarda söyleyebiliyordu. R&B, arada rap yapıyordu. Aynı anda onlara özgü dans ediyordu. Justin içindeki doğal iç güdülerle ,küçük hatalarına böyle tepkiler veriyordu. Bu ona gülüp eğlenmek için bir fırsattı. Vay canına bu nereden çıktı derdim. O an bile istediği ilgiyi bile üstüne toplamıştı. İnsanlar yüzümü kliplerden tanırlardı. Beni Justin Bieber’ı yenen kız olarak tanırlardı.” diyor.

Özel hayatıyla da birçok kez gündeme gelen Justin Bieber’ın en bilinen ilişkisi yine kendisi gibi müzikle uğraşan Selena Gomez’le olan ilişkisidir.

ALDIĞI ÖDÜLLER

2010 yılı Amerikan Müzik Ödülleri’nde “Yılın Sanatçısı”, “Yılın Pop/Rock Albümü”, “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” ve “Yılın En İyi Pop/Rock Erkek Sanatçısı”, 2010 yılı MTV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Yeni Sanatçı” ve 2010 yılı MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde “Yılın Erkek Sanatçısı” ödülünü kazanmıştır.

Justin Bieber, 2018 yılında ünlü model Hailey Baldwin ile evlenmiştir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir