iPhone Suya Düşerse Ne Yapmalıyız?


iPhone

Şu sıralar o denli oldukça “iPhone suya düştü, ne yapmalıyım” tarzında sorularla karşı karşıya kalıyoruz ki artık bu mevzu hakkında bir yazı yazmanın zamanının geldiğini düşünüyorum. Bunun yanından  iphone yere düştü, iphone duvara çarptı, iphone camı kırıldı, iphone wcye düştü, iphone suya düştü benzer biçimde şikayetlere de bir nevi çözüm olacağını düşündüğüm aşağıda vereceğim tavsiye niteliğindeki işlemleri yapmış olursanız, suya düşen iPhone cihazınızı bir ihtimal kurtarma şansınız olabilir.

iPhone Suya Düştü, Ne Yapmalıyım?

Eğer iPhone suya düştüyse ilk olarak kesinlikle telaş yapmayın, bu durumdan ne kadar müzdarip olduğunuzun farkındayım fakat soğuk kanlı olmanız gerek. İlk tavsiyem derhal servise götürmeniz fakat oldukca pahalı bir yöntem olarak gözüküyor ise size ikinci olarak daha ucuz, çözümünün güvence olabileceğini söylemesemde yüksek ihtimalle problemi çözecek bir yöntem göstereceğim.

Aşağıdaki adımları tek tek uygularsanız suya düşen iphone unuzu kurtarma şansınız olabilir.

  • Yukarıda da söylediğim şeklinde lütfen ürkü yapmayın. Her adımı yavaş yavaş ve sakin bir halde yapmalısınız. Yoksa kaş yapacağım derken göz çıkarmak istemiyoruz!
  • Ilk olarak suya düşen iphone cihazınızı dikkatli bir halde temas etmiş olduğu sıvıdan çıkartın ve derhal akabinde cihazınız açık ise kapatın.
  • Bu aşamadan sonrasında telefonunuzda Sim kartınızı dikkatli bir halde çıkartın ve derhal kuru bir bez yada selpak ile cihazınıza temas etmiş olan sıvıyı paklayın. DİKKAT! Sıvıyı cihazın içine itecek şekilde değil, iphone üstündeki sıvıyı bezin yada havlunun emmesini sağlayın!!!
  • Hemen sonra iPhone cihazınızın sığabileceği boyutta ki bir kaba pirinç doldurun.
  • Kabın tamamının pirinçle dolduğundan güvenli olduktan sonrasında tam ortasına suya düşen iPhone cihazınızı koyun ve iPhone un hiçbir yeri gözükmesin.
  • Arkasından pirinç dolu kabın ağzını kapatın ve beklemeye geçin. Cihazın ne kadar ıslandığına bağlı olarak 2 yada 3 gün bekleyin.

iPhone Suya Düştü, Ne Kadar Süre Pirinç Dolu Kabın İçinde Kalmalı?

Bu tamamen somut vakaya göre değişiklik gösterir, normalde pirincin su emme özelliği vardır ve 2 yada 3 gün içinde o boyuttaki bir nesneden tüm suyu çekebilir fakat cihazınız ne kadar su içinde kaldı ne kadar kalmadı bu husus oldukça mühim cihazınızın sıhhatli çalışabilmesini istiyorsanız bana kalırsa 1 hafta pirinç dolu kabın içinde iPhone kalsın derim.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.