Sağlık

Himalaya tuz lambasının faydaları nelerdir?

Himalaya tuzunun el ile oyulmuş bloklarına Himalaya tuz lambası denir. Pembe bir renge sahip olan bu tuzun asıl kaynağı Pakistan’ın Khewra kentinde bulunan yer altı mağaralarıdır. Himalaya tuzunun gerçek rengi pembenden turuncuya kadar değişiklik gösterebilir. Yer altı madenlerinden elde edilen bu tuzun tam ortasına ısı ve ışık yayan bir ampul konulması sonucu Himalaya tuz lambası oluşturulur. Bu lamba su moleküllerini çekerek çalışır.

Himalaya tuz lambası pek çok faydası bulunan bir araçtır. Bu lambanın ilk olarak havayı büyük ölçüde temizlediği görülmüştür. Bulunulan ortamda daha temiz bir hava çekmek için kullanılan en etkili şeylerden birisi Himalaya tuz lambasıdır. Himalaya tuz lambasının faydaları ise şu şekilde sıralanabilir.

Himalaya tuz lambasının 7 faydası

  • Havadaki radyasyonu azaltır.
  • Tansiyonu düşürür
  • Alerji astım gibi rahatsızlıkların belirtilerini önemli ölçüde azaltır.
  • Uykusuzluğun ve ruh halini düzenlenmesini sağlar.
  • Stres ve yorgunluğu azaltır.
  • Ayrıca Himalaya tuz lambası, havaya yaydığı negatif iyonlar sayesinde vücut enerjisinin artmasına da katkıda bulunur.
  • Daha az soğuk algınlığı ve gribe maruz kalırsınız

Bu lamba hakkında dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Bu nokta da sahte Himalaya tuz lambası tehlikesidir. Himalaya tuz lambasının gerçek olup olmadığı yaymış olduğu ışığa bakılarak rahat bir şekilde anlaşılabilir. Gerçek Himalaya tuz lambası sahteleri gibi parlak bir ışık yerine boğuk bir ışık yaymaktadır. Ayrıca bu lambalar sahtelerine oranla biraz daha pahalı durumdadır.

Tuz lambaları gün geçtikçe değerini ve popülerliğini artırmayı başarmıştır. Gün boyu maruz kalınan radyasyon, hava kirliliğine karşı adeta savaş halinde olan Himalaya Tuz Lambası sağlığını düşünen insanlar için artık vazgeçilmez bir üründür. Aynı zamanda evinizin dekorasyonunu da canlandırmaktadır.

https://www.sifatuzlamba.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir