Kimdir

Hale Soygazi kimdir?

Yeşilçamın en ünlü kadın starlarından olan Hale Soygazi kimdir diye merak edenler için kim olduğu ve hayatını anlatmak isterim. Hale Soygazi bin dokuz yüz yetmiş iki tarihinde Türkiye güzeli olarak seçilmiştir. Yeşilçam filmlerinde çok popüler bir isimdir ve rol aldığı filmlerde de çok başarılı bir isimdir. Hale Soygazi oyuncu olmadan önce mankenlik eğitimi aldı. Daha sonra beğenilen bir yüz haline geldiği için filmlerde de yer almaya başlamıştır.

hale soygazi

Hale Soygazinin ilk rol aldığı filmin adı Kara Murattır. Daha sonra birer, birer filmlerde rol almaya devam etti. Hale Soygazi altı mayıs bin dokuz yüz elli yılında doğmuştur. Kendisi Erenköy lisesinde mezun olup çıkmıştı. Üniversite okumak için Fransız filoloji bölümünü okumaya başladı. İkinci sınıfı okumak için de İsviçreye gitmeye karar verdi. İsviçre de hem okulunu okudu hem de mankenlik kursu görmüştür. Hale Soygazi Türkiyeye dönünce manken olarak çalışmaya burada devam etmiştir.

Bin dokuz yüz yetmiş iki tarihinde Saklambaç adında bir gazete çıkmıştı. Bu yıl içinde Hale Soygazi kimdir? güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Sonrasında İtalyada da sinema güzeli seçilmiştir. Hale Soygazinin yer aldığı filmler Kara Murat, Ölüme koşanlar, Mahkum, bir kız böyle düştü, bir garip yolcu ve Fatihin fedaisidir. Bin dokuz yüz yetmiş üç tarihinde ise Hale Soygazinin başrolü paylaştığı Ahmet Özhan ile çocuğumu istiyorum adında bir filmde yer aldı. Hale Soygazi ile Ahmet Özhan evlendi. Ama çok uzun sürmeden boşandılar.

Bin dokuz yüz yetmiş sekiz yılında maden filminde yer alarak çok başarı elde etti ve en iyi kadın oyuncusu olmuştur. Hale Soygazi sinemada en iyi yere gelmişti. Gidişatı çok başarılıydı. Maden filminden sonra Hale Soygazi oyunculuğa biraz ara vermek istedi. Ta ki bin dokuz yüz seksen dört yılına kadar. Bir yudum sevgi filminde başrol oynamıştır. Yine bir Antalya festivalinde en iyi kadın oyuncusu seçildi.

Bin dokuz yüz doksan yedi yılında yönetmen Barış Pirhasanın olduğu beni öldürsene filminde Hale Soygazi yer almıştır. İki bin dört tarihinde Hale Soygaziye onur ödülü verildi. Sonra Sil baştan dizisinde bulunmuştu. Yönetmeni olan Barış Pirhasan ile uzun ilişki yaşamıştı. Ardından Murat Belge ile evlendi ve on yıl sürdü. Hale Soygazi kimdir diye merak edenler ve kim olduğu hakkında bilgi sahibi olmayanlar bu siteyi incelesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir