Devit 3 Nedir? Ne İçin Kullanılır? D Vitamini Eksikliği


Devit 3

D vitamini eksikliği denildiği zaman çoğumuzun aklına Devit 3 gelir. Devit 3 nedir sorusuna cevap vermeden önce ilacın etki alanı hakkında bilgi vermemiz daha doğru olacaktır. D vitamini, güneşte aktif olan bir yapıdadır. Bundan dolayı yetersiz beslenme, bu vitaminin eksikliğine neden olabileceği gibi, güneşe çıkmama ya da yeterince güneşten faydalanmama durumunda da vitaminin eksikliği ve yetersizliği görülebilir.

Devit 3 Nedir?

Yukarıda bahsedilen eksikliğin giderilmesi için insanların kısa vadede dışarıdan takviye alması gerekiyor. Bahsedilen sorun, hemen her yaştan insanın başına gelebileceğinden Devit 3, ampul ve damla olarak insanların kullanımına sunulmaktadır.

Sindirim sistemindeki bozukluğa, yetersiz beslenmeye ve güneşten yeterince yararlanmamaya bağlı olarak ortaya çıkan D vitamini eksikliğinin tedavisinde Devit 3 kullanılmaktadır. Kişilerin durumuna göre farklı dozlarda kullanılan bu ilaç genellikle bayanlar ve bebekler tarafından çok daha fazla kullanılır. Fakat unutulmamalıdır ki, bunun mutlaka doktor tavsiyesi üzerine alınması gerekir. Kendi başınıza ilacı kullanmanız, farklı sağlık sorunların yaşanmasına neden olabilir.

Devit 3 Ne İçin Kullanılır?

Devit 3, yukarıda da bahsedildiği gibi D vitamini eksikliği için kullanılmaktadır. Bu vitaminin eksikliğine bağlı olarak bazı hastalıkların tedavisinde tercih edilmektedir. Bu hastalıklardan bazıları şunlardır:

  • Raşitizm
  • Osteomalazi
  • Osteoporoz (Kemik erimesi)
  • Paratiroid bezinin aşırı çalışması

Devit 3 Nasıl Kullanılır?

Devit 3 nedir sorusunun yanıtını verdikten sonra nasıl kullanılacağına değinmemiz gerekiyor. Öncelikle ilacı doktordan habersiz kullanamayacağınız için, hangi dozda alacağınız uzman hekim tarafından bildirilecektir. Düzenli bir şekilde önerilen dozda kullanılmalı ve yeterince güneşe çıkmalısınız. Güneşten yararlanmayı ihmal ederseniz, bu ürünü boşa kullanmış olursunuz.

Devit 3 ampul, yetişkinlere verilmektedir. Ampul olanı, iğne ile vücuda enjekte edilebileceği gibi dışarıdan oral yolla da alınabilir. Hekimler, kemik erimesi olan kişilere genellikle haftada veya 2 haftada 1 defa bu ampulü verir. Hastalar oral yolla alırken direkt içebilecekleri gibi suya katarak da içebilirler. Fakat solüsyonun yağlı olması bazı kişilerde bulantıya neden olur. Bundan dolayı ekmeğin üzerine dökülerek alınması daha tercih edilen bir yoldu. Siz de Devit 3 içmekte zorlanıyorsanız, bu yolu deneyebilirsiniz.

Damla olan ürün direkt oral yolla alınır. Bebeklerin ağzına damlatılabileceği gibi su ile karıştırılarak da verilebilir. Bebeklerde baş çevresi için damlanın düzenli tüketilmesi çok önemlidir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bsr recyclinghöfe