Çarşaf Nasıl Serilir?


Çarşaf

Eğer yatağınızı uyumak için daha çekici yapmak ya da annenizi veya arkadaşlarınızı etkilemek istiyorsanız öncelikle çarşafın nasıl serildiğini öğrenmeniz gerekmektedir. Kulağa çarşaf sermek ne kadar basit gelse de yatağınızı düzenli bir biçimde yapmak için bunu bilmenizde fayda var.

1. Çarşafınızı sermek için yatağınızın üstünde bulunan battaniye, yastık, yorgan, peluş oyuncak gibi eşyaları başka yere taşıyınız. Böylelikle çarşafınızı daha rahat bir biçimde serebilirsiniz. Bu aşamayı sabah yatağınızı toplarken de uygulamanız önerilir.

2. Eğer kenarları lastikli bir çarşaf kullanıyorsanız lastikli kısımları yatağın altına geçiriniz. Lastikli kısımlar çarşafın yatak üstünde hareket etmesini ve siz uyurken kaymasını engeller. Bununla birlikte çarşafınızın yatağın ölçüsüyle uyumlu olduğuna dikkat ediniz. Eğer aynı ölçüde olmazlarsa çarşafınız yatağınıza büyük gelebilir ve uyurken sizi rahatsız edebilir. Çarşafınızı sermeye önce iki ucunu yatağın bir başına geçirerek başlayınız. Bunun için yatağı birazcık kaldırmanız gerekebilir. Sonra çarşafın açıkta kalan diğer iki ucunu yatağın diğer başına doğru çekerek bu uca geçiriniz. Eğer ikinci kısmı geçirirken ilk kısım çıkıyorsa birinden yardım isteyiniz ya da ağır bir nesneyi o uca koyabilirsiniz böyle siz ikinci kısmı yaparken bu kısım sabit kalır. Lastikli çarşafınızın üzerinde herhangi bir kırışıklık olmaması için elinizle güzelce düzeltiniz.

3. Daha sonra lastiksiz olan üst çarşafınızı seriniz. Bu çarşaf yatağınızın daha düzenli görünmesini sağlar. Eğer çarşafınızın üst kısmında desen varsa çarşafı bu desen altta kalacak şekilde sermelisiniz. Böylece bu kısmı yorganın üstüne çıkardığınızda deseni görebilirsiniz. Çarşafı yatağın üzerine yerleştirip baş kısmı dışında kenar kısımları yatağın altına geçiriniz. Çarşafın dışarıda kalan köşelerini zarf şeklinde katlayarak yatağın köşelerinin altına geçiriniz.

4. Çarşafınızı serdikten sonra üzerine yorganınızı veya battaniyenizi serebilirsiniz. Yorganın baş kısmına açıkta bıraktığınız üst çarşafın desenli kısmını seriniz.

Yatağınızı yaptıktan sonra yastıkları üzerine dik bir şekilde yerleştirip dekore etmeye başlayabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bsr recyclinghöfe