izmir escort bayan

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir? Sırları Nelerdir?


Bermuda (Şeytan) Üçgeni, geçmişte Atlantik Okyanusunda çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu, eskiden manyetik olduğu sanılan fakat günümüzde okyanus akıntılarının etkisiyle oluşan bir doğalgaz kaynağına ev sahipliği yaptığı düşünülen alanın olduğu bölgenin adıdır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede?

Bu bölge Amerikan sahil koruma örgütünün 7 nolu bölge müdürlüğünün 5720 sayılı sirküler yazısında şöyle tarif edilmektedir: “Bermuda üçgeni ya da şeytan üçgeni diye anılan hayal ürünü yer, Atlantik’te, ABD’nin güneydoğu kıyılarında, açıklanamayan gemi, tekne ve uçak kayıplarının çok yüksek oranda yer aldığı bir alandır. Bu üçgenin köşelerinde Bermuda, Florida’daki Miami, ve Puerto Rico’daki San Juan olduğu kabul edilmektedir.

Uzun yıllar bilim adamları bu sırrın peşinden koştu. Hatta bazı bilim adamları kayıp kıta olan Atlantis’in bu sınırlar içerisinde bulunduğunu öne sürmüşlerdir. Tabi bunların çoğu bir teoriden öteye geçememiştir.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

Bermuda şeytan üçgeni olarak tabir edilen yerde görgü tanıklarının ifadesine göre beyaz ”Denizde Beyaz Bir Su Oluşuyor” demesiyle detaylı incelemeler başlatılmıştır. Bölgeye insansız deniz araçları gönderilip deniz altında araştırmalar yapılmıştır. Kameralı insansız deniz aracı yapmış olduğu dalışların sonucunda gerçekten denizin altının beyaz bir örtüyle kaplı olduğu ve bu zamana kadar batan ve düşen uçak ve gemi enkazlarının hepsi orada olduğu görülmüştür.

Bermuda Şeytan Üçgeni sınırları kesin çizgilerle belli olmamakla birlikte Bermuda Adaları, Florida ve Porto Riko arasında oluşan üçgen bölge olarak kabul edilir.

Bilim adamlarının günümüzde yapmış olduğu teoriye göre; denizin altında bulunan beyaz tabakanın,büyük doğalgaz kaynaklağından çıkan gazların suyun altında yüksek basınç ve düşük sıcaklık nedeniyle katılaşıp beyaz hidrat parçalarını meydana getirmiştir.

Bermuda Şeytan Üçgeninde uçak ve gemiler neden düşüyor?

Yine aynı teoriye göre bu bölgede oluşan Gulf Stream adı verilen sıcak su akıntısı ile su altında oluşan beyaz hidrat parçalarının bir araya gelmesiyle hidrat parçaları eriyip deniz yüzeyine çıkmaktadır. Bunun sonucunda binlerce metreküp doğalgaz denizin yüzeyine çıkarak deniz yoğunluğunu düşürür. Bu denizi yoğunluğunun düşmesi sonucunda suyun kaldırma kuvveti ortadan kalkar ve o sırada bu bölgeden geçmekte olan gemi veya tekne varsa suyun altına doğru batmaya başlar.

Yine aynı şekilde su yüzeyinden havaya karışan gazlar atmosferdeki havadan daha az bir yoğunluğa sahiptirler. Bunun sonucunda havada bulunan uçakların düşük yoğunluk sayesinde yeterli sürtünme kuvvetini sağlayamadıkları için yere doğru ivme kazanırlar. Ayrıca havaya dağılan gazlar oksiyeni tuttukları için uçağın motoru için gerekli olan oksijeni alamadıkları için durur ve düşmeye başlarlar.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir