Bamyanın Faydaları Nelerdir?


bamya
bamya

Şeker hastaları için; Günümüzde artık hemen hemen herkeste şeker hastalığı mevcuttur şekerimiz yükseldiğinde de ünsulin veya ilaç kullanarak bunu düşürmeye çalışırız ilaç kullanmak yerine doğal besinlerle de şekerinizi düşürmenin yolları vardır. Bunlardan biride bamya dır ben bugün sizlere bamyanın faydalarından bahsetmek istiyorum. Şekerinizi düşürmek için bamya suyu içebilirsiniz.

İşte diyabetin doğal tedavisi bamyanın faydaları

Dilimler halinde doğradığınız bamyaları bir bardak suyun içerisine koyunuz ve daha sonra bardağın ağzını kapatarak gece boyunca oda sıcaklığında bekletiniz. Kahvaltınızı yapmadan önce dilimlenmiş bamyaları çıkartın ve suyu için. İki hafta boyunca bunu düzenli olarak tükettiğinizde şeker seviyesinin düştüğünü göreceksiniz.

Bamyanın diğer faydaları ise; Sofralarda sıkça yer almayan çok ta sevilmeyen fakat çok farklı şeylere yararları olan bamyanın faydalarını sizin için yazıyorum işte bamyanın çokça bilinmeyen 8 faydası.

Çözünür ve çözünmez lifler içerir bunlar nedir derseniz çözünebilir metabolik toksinleri yok eder. Böylelikle kalp hastalığı riskini de azaltmaya yardımcı olur sindirim sistemi ile vücuttan dışarıya zararlı toksinleri atmaya yarar.

Ülseri önlemede önemli bir rol oynar bamya sindirim sistemindeki asidi nötralize eder.

Retinayı korur ve kataraktını önlemede de büyük destek görmektedir.

Stres ve depresyonu azaltırken bunun yanı sırada sindirim sistemini korumaya da yardımcı olmaktadır.

İçerisinde yer alan C vitamini güçlü bir bağışıklık sistemi kazanmak için oldukça önemlidir.

K vitamini daha güçlü kemikler inşa etmekte ve kemik yapısını korumak için gerekli olmaktadır. Kemiklerin güçlenmesi için bamya tüketmenizde öneririm. Kan pıhtılaşma proteinlerinin üretimi içinde önemli bir rol sahibidir.

Demir, kalsiyum, manganez ve magnezyum gibi mineralleri de ihtiva etmektedir.

Kilolarınızdan kurtulmak isterseniz de kolaylıkla bamyayı tercih edebilirsiniz. Bamya içerdiği yüksek lif sayesinde yediğinizde tokluk hissi yaratır.

Bamyayı masanızdan eksik etmeyen birçok şeye faydası var en az haftada iki defaya mahsus tüketmenizde fayda vardır. Ve çok da sağlıklı diyet yemeğidir fazla kilolarınızdan kurtulmak için bamyayı tercih edebilirsiniz. sağlıklı günler dilerim..

https://www.dogalist.com/bamyanin-faydalari-nelerdir/


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bsr recyclinghöfe