Kimdir

Ajda pekkan kimdir? kaç yaşındadır?

İstanbul’da 12 Şubat 1946 senesinde dünyaya gelen Ajda Pekkan, Rıdvan ile Nevin çiftinin ilk çocuğu olup, Semiramis adında bir kız kardeşi bulunmaktadır. Çamlıca Kız Lisesi mezunu olan Pekkan, bu dönemlerde anne ve babasının geçimsizliği ve boşanmaları üzerine zor zamanlar geçirmiştir.

1963 senesinde Ses Gergisi tarafından düzenlenen yarışmada birinci olan Ajda Pekkan, bu sayede şarkı söylemeye daha da heveslenmiş ve kardeşinin desteğiyle o yıllarda Çatı adını taşıyan ünlü gece kulübünün sahibi İlhan Gencer’e ulaşmış ve bir dönem Çatı’ da sahne almıştır. Yine Ses Dergisi tarafından düzenlenmiş olan kapak yıldızı yarışmasında birinci olan Pekkan, sinema alanına da girmeye hak kazanmış ve bu süreçten sonra başarılarının ardı arkası kesilmemiştir.

Güzelliğiyle de sıkça gündeme gelen 72 yaşındaki pop şarkıcı Ajda Pekkan, başından 2 evlilik geçmiştir. İlk evliliği 1973 senesinde Coşkun Sapmaz ile gerçekleşmiş ve sadece 6 gün süren evlilik sona erdirilmiştir. İkinci evliliği ise Ali Bars ile olmuş ve 6 yıl aradan sonra çift yollarını ayırmıştır.

Günümüze kadar birçok sinema filmi çeken ve albüm çıkaran Pekkan, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanması sonucu hastaneye kaldırılmış ve kalp damarlarında daralma ile ritim bozukluğu saptanmıştır. Bu haber üzerine güzel sanatçı Ajda Pekkan’ın doktoru tarafından yapılan açıklamayla, artık canlı şarkı söylemesi yasaklandığı belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir