Adnan Nur Baykal kimdir?


Adnan Nur Baykal, 2 Şubat 1953 tarihinde İstanbul’da doğdu. Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra DAAD bursuyla Almanya’da Aachen Teknik Üniversitesinde okudu. 1979 yılında Elektrik Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

1979-1982 yılları arasında, Almanya’da ilk defa uygulanan bir eğitim programının yöneticiliğini yaptı. 1982 yılında Türkiye’ye döndükten sonra Ortadoğu’da aktivitelerde bulunan Fuat Soylu A.Ş. adlı müteahhitlik şirketinde Teknik Müdür olarak çalıştı.

1983 yılının sonunda Netaş’ta çalışmaya başlayan Adnan Nur Baykal, İstanbul Bölge Satış Müdürlüğü’nden başlayarak, çeşitli kademelerden sonra Pazarlama ve Satış Direktörlüğü’ne getirildi.

1990 yılında Netaş’tan ayrılarak 1993 yılına kadar müteahhit olarak serbest çalıştı. 1993 yılında Şahinler Holding camiasına Yeni Projeler Koordinatörü olarak katılan Adnan Nur Baykal, 1995 yılında Enerji Grup Başkanlığı’na getirildi. 1996 – 1999 arasında bu görevine ilaveten, ABD Grup Başkanı olarak Türkiye ve Amerika’daki dört şirketi yönetti.

2000 yılında Genel Koordinatör olarak Sönmez Metal A.Ş.’de çalışan Adnan Nur Baykal, Yeditepe Üniversite’sinde Öğretim Görevlisidir. Liderlik, İletişim ve Aile Şirketleri konularında seminerler vermektedir. Adnan Nur Baykal, evli ve iki çocuk babasıdır.

“Yöneticiler İçin Yeni Bir Bakış: Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları”(17.Baskı), “Günü Kurtarma Sanatı: il. Abdülhamid’in Yöneticilik Sırlan”(3.Baskı), “Mektuplarla Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma: Babalar, Oğullar ve Kızlar”(2.Baskı) adlı kitapları Sistem Yayıncılıktan ve ” Hürrem Sultan ile Söyleşi” ise Galata’dan yayınlanmıştır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bsr recyclinghöfe